Katamaran.com.pl - serwis turystyczno-sportowy Katamaran.com.pl - serwis turystyczno-sportowy Katamaran.com.pl - serwis turystyczno-sportowy
Katamaran.com.pl - serwis turystyczno-sportowy
Katamaran.com.pl - serwis turystyczno-sportowy
Katamaran.com.pl - serwis turystyczno-sportowy

2008.07.17 14:56
Mistrzowie Świata na regatach Enea Baltic Sailing
Mistrzowie Świata na regatach Enea Baltic Sailing Cup 2008!

Holenderska załoga Coen de Koning i Jeroen van Leeuwen startująca na katamaranie F18 Nacra Infusion weźmie udział w tegorocznych regatach Enea Baltic Sailing Cup. Tym samym wśród osiemnastu zgłoszonych załóg, są aż cztery załogi zagraniczne. To cieszy zwłaszcza że Holendrzy to aktualni mistrzowie świata w Formule18. Wywalczyli ten tytuł dosłownie kilka dni temu podczas Mistrzostw Świata F18 rozegranych w dniach 5-11 lipca 2008 w hiszpańskim Nigran.

Regaty Enea Baltic Sailing Cup to, po raz pierwszy organizowany w Polsce, unikatowy na skalę europejską wyścig katamaranów, odbywający się w miejscowościach nadmorskich: Świnoujściu, Mielnie, Ustce, Łebie oraz w Szczecinie, w terminie 23-27 lipca 2008 roku.

Koncepcja wyścigu zakłada rozegranie pięciu jednodniowych „etapów” według następującego harmonogramu:
• środa 23.07.08 – uroczyste rozpoczęcie regat w Świnoujściu oraz wyścig Świnoujście
- Mielno
• czwartek 24.07.08 – wyścig Mielno - Ustka
• piątek 25.07.08 – wyścig Ustka - Łeba
• sobota 26.07.08 - wyścigi finałowe w Szczecinie
• niedziela 27.07.08 – wyścigi finałowe w Szczecinie, uroczyste zakończenie regat.

Regaty Enea Balic Saling Cup mają na celu promowanie żeglarstwa oraz budowanie pozytywnych skojarzeń poprzez wyczynowy, dynamiczny i medialny wyścig żeglarski. To także promowanie sportu z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, sportu wolnego od dopingu i zgodnego z zasadami fair play, promowanie zdrowego stylu życia poprzez żeglarstwo.

„Wyścigi katamaranów to sport, który w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny”
- mówi Jarosław Kaczorowski z Fundacji „Regaty Oceaniczne”, jeden z organizatorów Enea Baltic Saling Cup. „Szczególnie dużo katamaranów pływa przy Karaibach, Seszelach, po Morzu Śródziemnym. Coraz częściej jednak katamarany odwiedzają gościnne wody Morza Bałtyckiego” – dodaje Kaczorowski

Enea Balic Saling Cup przez połączenie trasą regat najbardziej atrakcyjnych miejscowości polskiego wybrzeża pozwala na promowanie Polski, jako miejsca nowoczesnego i godnego odwiedzenia. Organizacja i promocja regat pozwoli na zaprezentowanie szerokiej rzeszy odbiorców unikatowego, dynamicznego i spektakularnego wydarzenia w polskim sporcie
z udziałem światowej czołówki żeglarzy. Będzie to wydarzenie, z którym utożsamiać się będzie znaczna część społeczeństwa, nie tylko żeglarzy których jest w Polsce około 2 milionów.

Unikatowość regat Enea Baltic Sailing Cup polega na tym, że poza nimi istnieje tylko jeden wyścig rozgrywany w podobnej formule, który organizowany jest na Florydzie w USA.
W regatach, dwuosobowe załogi katamaranów pokonają około 200 mil morskich.
Podczas regat Enea Baltic Sailing Cup 2008 najliczniej będą reprezentowane katamarany Formuły 18. Jest to klasa wyścigowych katamaranów, która rozwija się w Europie najdynamiczniej. Postrzegana jest jako następca olimpijskich katamaranów Tornado.

Oczywiście regaty Enea Baltic Sailing Cup to także zabawa na plaży dla dzieci i dorosłych
- miasteczko dla publiczności zaoferuje szereg atrakcji sportowych dla całych rodzin.


Plażowicze będą mieli do wyboru następujące atrakcje:
• zawody w siatkówce plażowej – dla wszystkich tych, którzy pasjonują się siatkówką nie tylko plażową i w sposób aktywny chcą spędzić czas na plaży, a przy okazji powalczyć
o nagrody.
• piłka nożna – mini boisko z mini bramkami dla juniorów i seniorów. Drużyny 2-osobowe zagrają na podstawie uprzednio dokonanych zapisów. Zwycięży drużyna, która strzeli więcej bramek w ciągu 10-minut.
• układanie puzzli piankowych – zabawa dla najmłodszych. Dzieci układają przeróżne konfiguracje słowne, figury, wyrazy. Liczy się kreatywność i pomysłowość.
• zawody w rzucaniu ringo – konkurencja dla najcelniejszych. Uczestnicy rzucają ringiem do celu.
• budowanie katamaranów z piasku – zabawa dla najmłodszych i ich rodziców. Uczestnicy budują katamarany z piasku. Liczy się pomysłowość.
• malowanie twarzy – dla tych, którzy pragną na chwilę zmienić swoje oblicze czeka malowanie twarzy. Piasek, morze, muszelki, mewy oraz pozostałe wakacyjne motywy zagoszczą na twarzach dzieci.
• zawody w rzucaniu frisby – wystarczy dobra taktyka i trochę wiatru i frisby szybuje daleko w przestworza. Kto rzuci najdalej wygrywa nagrodę.

Regaty Enea Baltic Sailing Cup będę przeprowadzone zgodnie z przepisami ISAF, przy pełnej obsłudze sędziowskiej oraz przy profesjonalnym zabezpieczeniu ratowniczym imprezy przez Zawodową Morską Grupę Poszukiwań i Ratownictwa.

Regaty Enea Baltic Sailing Cup wspierają:
Enea, Chevrolet, Woda Jurajska

Regaty ubezpiecza: Allianz Direct

Patroni Medialni: TVP Sport, Dziennik, Przekrój, Żagle, onet.pl, Radio VOX, dziennik.pl

Organizatorzy : Fundacja Regaty Oceaniczne Jarosława Kaczorowskiego
V Pro Media: firma specjalizująca się w kompleksowej organizacji wydarzeń z zakresu marketingu sportowego.

www.balticsailingcup.com


Kontakt PR:

Monika Cichoń
508 016 837
(22) 405 72 58
monika.cichon@v5group.pl
Piotr Seidler
606 389 291
piotr.seidler@v5group.pl

www.v5group.pl

Katamaran.com.pl - serwis turystyczno-sportowy

Copyright 2004 Katamaran.com.pl All rights reserved. Statystyki: Gemius - lider w badaniach Internetu

Katamaran.com.pl - serwis turystyczno-sportowy